رمز و راز هایی برای داشتن یک زندگی عاشقانه

رمز و راز هایی برای داشتن یک زندگی عاشقانه

 راز موفقیت در زندگی مشترک تعهد و وفاداری جنسی است که زوجین نسبت به هم دارند شاید بسیاری از مردان ندانند که به طور معمول و تک همسری تضمینی برای یک زن است تا بتواند احساسات خاص و راستینش را زنده نگه دارد.

چگونه عشق خود را ابدی کنیم

داشتن اعتماد و اطمینان عامل مهمی برای برانگیختگی است امواج عشق دارای یک سیر نزولی و صعودی است که این خود موجب جذابیت در رابطه جنسی می شود و طبیعی است

چگونه عشق خود را ابدی کنیم
چگونه عشق خود را ابدی کنیم ؟

زندگی زناشویی بدون دردسر با افزایش سلامت روانی و جسمانی مردان ارتباط دارد؛ پیامدی که از افزایش احساس دلبستگی تعلق و حمایت اجتماعی ناشی می‌شود ولی در زنان کیفیت رابطه تاثیر بیشتری بر سلامت روانی آنها دارد در نتیجه وقتی زندگی زناشویی مشکلاتی دارد زنان بیشتر از مردان رنج می‌برند در صورتی که زنان تحت فشارهای شوهر ، فرزندان، خانه داری و شغل قرار داشته باشند، زندگی زناشویی می‌تواند ضررهای زیادی به رضایت زناشویی بزند.

 ‏ روابط زناشویی در بدترین حالت می تواند زمینه را برای درگیری شدید سلطه‌گری، سلطه پذیری و خشونت هیجانی و جسمانی آماده سازد.

تحقیقات نشان می‌دهد در نظر گرفتن همسر به عنوان بهترین دوست،به رضایت زناشویی کمک شایانی می‌کند.

 یک زندگی زناشویی خوب، سلامت روانی را تأمین می کند. به نظر می‌رسد زندگی زناشویی رفتار افراد را به صورتی تغییر می‌دهد که آنها را خشنود می سازد.

برای مثال زن و شوهرها سلامت یکدیگر را زیر نظر می‌گیرند و در مقایسه با همسالان مجرد شان کمتر به سمت کارهای پرخطر می‌روند.

معمولا زن و شوهرها بیشتر از سایر افراد درآمد کسب نموده و پس انداز می‌کند درآمد بیشتر تا اندازه‌ای با سلامت روانی ارتباط دارد ،علاوه بر این ارضای جنسی سلامت روانی را در پی خواهد داشت.

روابط زوج ها در بعد از میانسالی

تعداد زیادی از والدین میانسال به این نتیجه می‌رساند که اکنون زمان بهبود بخشیدن به روابط زناشویی است کیفیت زناشویی زوج هایی که بیش از ۲۵ سال با هم زندگی کرده‌اند می‌توانند به خاطر این موارد بهبود پیدا کند:

به این علت که می‌کوشند روابط خود را بهتر کنند و ضمنا به این علت که کاهش مسئولیت های فرزندپروری و امنیت مالی بیشتر وقت و امکانات کافی را برای انجام این کار در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 ‏ بسیاری از خانواده ها معتقدند که نخستین سال زندگی مشترک از سخت‌ترین سال‌هاست عبارت “با هم تا زمان مرگ” شاید در آغاز بیش از حد نشاط آور و خوشحال کننده باشد اما پس از مدتی خاصیت خود را از دست می‌دهد.

چه یک سال از ازدواجش ما سپری شده باشد چه ۲۰ سال حتماً دوره‌ای را به خاطر می آورید که احساس ناامیدی به شما دست داده بی‌علاقه شده و ناکام و ناامید گشته اید در برخی موارد دچار عصبانیت نیز شده گاهی اوقات تصور می‌کنید که دچار اشتباه شده و اصلاً علاقه‌ای به شریک زندگی خود ندارید کم کم از ارتباط فعلی خود خسته می شوید و این سوال را از خود می پرسید که آیا واقعاً او را دوست دارید این احساسات کاملاً طبیعی است شما در داشتن چنین شک و تردید هایی تنها نیستید دیگران هم گاهی تصور می‌کنند که واقعیت زندگی با انتظارات درونی آنها در تضاد است.

البته پس از سپری شدن این دوران شما تعهد عمیقی را نسبت به شریک زندگی تان بر اساس “واقعیت زندگی” پرورش می دهید.

رفتن به ماه عسل و رهایی از واقعیات زندگی برای مدت زمان درازی دوام ندارد و عشقی که هر یک از شما احساس کرده اید زمانی دوام پیدا می‌کند که بر اساس شالوده‌های ثابت و استوار پایه ریزی شده باشد همچنین باید سعی کنید تا آنجا که می توانید از دست اندازهای موجود در طول راه پرهیز کنید.

 چند نکته مهم برای پایداری رابطه زناشویی
چند نکته مهم برای پایداری رابطه زناشویی

 چند نکته مهم برای پایداری رابطه زناشویی

۱٫اساس کار احساسات نیست

آیا عهدهایی را که در روز ازدواج بسته اید به خاطر می آورید شما قول می‌دهید که همسر خود را حتی در بدترین شرایط دوست بدارید؛شرایطی مثل “بیماری و سلامتی”،”فقر و ثروت” و مانند اینها چنین عهدهایی بر اساس اعتماد ،تعهد ،از خودگذشتگی و توجه بسته می شوند نه بر اساس شهوت، زیبایی ظاهر و خوشگذرانی.

در رابطه زناشویی اساس کار احساسات نیست
در رابطه زناشویی اساس کار احساسات نیست

۲٫عشق واقعی بر پایه احساس نیست

عشق تعهدی است که شما به فرد مقابل خود می دهید باید سعی کنید بهترین ها را در او بیابید عشق چیزی نیست که به آسانی به دست بیاید.امیدوارم در حال حاضر همه شما متوجه این مطلب شده باشید.

ازدواج موفق نیازمند تلاش و کوشش بسیار زیادی است

احساسات یک روز می آیند و روز دیگر می‌رود و زمانی می‌رسد که شما همسر خود را دوست ندارید، احساس عصبانیت می کنید، آزرده خاطر می شوید، احساس بی قراری و نومیدی به شما دست می دهد و از زندگی خسته می شوید.

عشق واقعی بر پایه احساس نیست
عشق واقعی بر پایه احساس نیست

در چنین لحظه هایی عشق به داد شما میرسد.شما هنوز عاشقم سر خود هستید،همچنان که در روز اول ازدواج تعهد کرده بودید شما در تمام شرایط بدون در نظر گرفتن احساسات تان عاشق او هستید و این رازی است که تنها زوج های موجود و گندمی شاد از آن باخبر هستند  سرنخی است که شما دو نفر را به هم نزدیک می‌کند و باعث می‌شود که زندگی مشترک شما برای مدت زمان طولانی به قوت خود باقی بماند.

۳٫از زندگی مشترک خود محافظت کنید

خانمها و آقایان نباید به راحتی تصمیم بگیرند که من می خواهم امروز تکلیف خود را یکسره کنم باید با خود فکر کنند که این امر برای همسر و فرزندشان دردآور خواهد بود و در خودشان نیز احساس گناه و شرمساری کنند. اکثر افراد متاهلی که با دیگران رابطه نامشروع پیدا می‌کنند،قصد خیانت به خانواده های شان را ندارند. این امر زمانی مشکل‌ساز می‌شود که به مرور زمان این رفتار غلط ادامه پیدا کند و زندگی مشترک‌شان را زیر سوال ببرد و خیانت به اوج خود برسد.

از زندگی مشترک خود محافظت کنید
از زندگی مشترک خود محافظت کنید

رفتارهایی هستند که شما و همسرتان می توانید در آغاز زندگی مشترک متعهد شوید تا از بروز مشکلات بعدی مثل آزرده خاطر ساختن شریک زندگی و…محافظت کنید شما باید بیش از حد معمول از زندگی مشترک و عشق‌تان محافظت کنید.

خانمها و آقایان نباید از دیگران در مقابل همسر خود تعریف و تمجید کنند عبارتی نظیر”سارا خیلی زیباست”یا “من تحت تأثیر موفقیت شغلی پیمان قرار گرفتم” همه و همه جمله هایی هستند که حسادت شریک زندگی شما را برمی‌انگیزد و باعث می شوند که آنها را ناراحت کند،احساسات خود را نسبت به دوستانی که جنس مخالف شما هستند ابراز نکنید شاید در نگاه نخست این مورد بسیار سطحی و کوچک باشد اما در ادامه راه مشکلات بزرگی را برای شما به وجود می‌آورد.

چنین دوستانی معمولاً نخستین افرادی هستند که شما پس از جر و بحث با همسر خود به آنها مراجعه می‌کنید در آن لحظه بخصوص شما اسیب پذیر هستید و دوستتان فهیم و دلسوز و مهربان؛ یعنی تمام ویژگی هایی که همسرتان در آن لحظه ندارد.

این کار دانه هایی را که در دل شما می‌کارد که ممکن است بعدها رشد کنند و به بار بنشیند و کم کم باعث ایجاد جذابیت و در نهایت خیانت به همسرتان شوند.

از دوستان یا اقوام ای که پشت سر همسر شما بدگویی می کنند پرهیز کنید  و به آنها اجازه ابراز ندهید چرا که صحبت با آنها سبب می شود که توجه شما تنها بر روی نقاط منفی ازدواجتان متمرکز شود. شما و همسرتان یک تیم هستید و بزرگترین خطری که می تواند یگانگی و وحدت شما را تهدید کند ذهنیت”من” در مقابل “همسرم” می باشد.

اهداف زندگی مشترک تان را با یکدیگر پیدا کنید و اجازه دهید که همسرتان متوجه شود که شما برای او جایی در قلب خود داریم که به هیچ کس دیگر تعلق ندارد.

۴٫‏هر لحظه عاشق همسر خود شوید

در نخستین سال زندگی مشترک معمولاً به دلیل تغییر و تحولات،سرتان خیلی شلوغ است .شما با یکدیگر زمان زیادی را صرف می کنید و به انجام کارهای روزمره از قبیل نظافت ،دوش گرفتن، آشپزی، خرید، رانندگی ،خوابیدن و… می پردازید .

چه مقدار از این زمان‌ها دارای کیفیت حقیقی عشق هستند؟چیزی که باید برای نوعروس ها و تازه دامادها مهم باشد این است که چگونه می‌توانند عشق و علاقه خود را بروز دهند.آیا شما هنوز هم کارهایی می کنید که در نخستین قرارهای ملاقات انجام می دادید؟

هر لحظه عاشق همسر خود شوید
هر لحظه عاشق همسر خود شوید

سعی کنید زمانی را به فرار از روزمرگی زندگی اختصاص دهید،حداقل سالی یک بار به تعطیلات بروید با این کار شما دوباره می توانید طراوت و شادابی گذشته را پیدا کنید.بهترین راه برای بروز عشق آن است که کارهای عاشقانه انجام دهید.

این رفتارهای ما هستند که احساساتمان را تثبیت می‌کنند همواره به عشق خود نسبت به همسرتان متعهد باشید.حتی زمانی که احساس می کنید او را دوست ندارید بر روی بخشش و تواضع خود کار کنید و بر روی یکدیگر حساب کنید اگر بنا به هر دلیلی همسر خود را مورد آزار قرار دادید به او نگویید “ببخشید” گفتن ببخشید کافی نیست ،چرا که می تواند معانی مختلفی داشته باشد. مثل”ببخشید که مچ منو گرفتی” و یا”متاسفم که ناراحتت کردم،اما از کاری که انجام دادم پشیمان نیستم” به جای آن عبارت بهتر است مسئولیت کارهایی را که انجام داده اید به عهده بگیرید و از عباراتی از این قبیل استفاده کنید “من اشتباه کردم ،آیا تو منو می بخشی؟” با بیان چنین مطلبی شما نشان می دهد که از کار خود پشیمان هستید و توپ را در زمین حریف قرار داده‌اید و تصمیم گیری با آنهاست که شما را ببخشند یا این که کینه‌توزی به خرج دهند.

البته ما می دانیم که برای هر دوی شما دشوار است که حق را به دیگری بدهید، اما این کار باعث نزدیک شدن شما به یکدیگر و از بین رفتن تلخی ها می‌شود.

۵٫ تا ابد و فراتر از آن عاشق باشید

مهمترین سال‌های ازدواج دوران ابتدایی آن است ،این سال ها می تواند برای همیشه برای شما یادآور ناراحتی،تلخ کامی،عصبانیت و ناامیدی باشد و یا همراه با خوشی، بخشش و عشق ابدی باشد.

تا ابد و فراتر از آن عاشق باشید
تا ابد و فراتر از آن عاشق باشید

 شما باید عشق خود را بر روی اصول محکم و تعهدات تغییر ناپذیر استوار کنید و حتی الامکان از دست اندازها اجتناب کنید با این کار می توانید همیشه تجربه شیرینی را که در ماه عسل داشته‌اید تکرار کنید و عشق شما برای سالهای متمادی به قوت خود باقی ‌مانده و رشد کند، تلاش کنید که لحظه هایی به یادماندنی بیافرید و با یادداشت ها و تلفن ها پرهیز از یکنواختی تغییراتی در خانه و خودتان ایجاد کنید و همواره شرایطی نو و تازه و جذاب پدید آورید و از روزمرگی به شدت بپرهیزید.

0 0 رای
امتیاز نوشته
عضویت
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
0
نظرات شما برای ما بسیار مهم است.x
()
x